Trençkot Ve Kullanım Alanları

trençkot modelleriHem kadınların hem de erkeklerin vazgeçilmez dış giyim ürünü olan trençkotların kökeni İngilizlere dayanır. İlk olarak İngiliz askerlerinin tercih ettiği trençkot, günümüzde tüm dünyadan milyonlarca insan tarafından tercih edilir. Her mevsim giyilebilir özelliği ile kadınlar ve erkeklerin kurtarıcısı olan trençkotlar, soft renkleri sayesinde tüm kombinlerin üzerine rahatlıkla giyilebilir.

 

 Hassas ve Hafif Kumaşlar Üzerinizde

 

Özellikle hafifliği sayesinde her mevsim üzerinizde ağırlık yapmadan kullanabileceğiniz trençkot modelleri, hassas hafif kumaştan üretilir. Kirlendiğinde kuru temizleme yapılması gereken trençkot çeşitlerinde çamaşır suyu kullanılmaz. Ilık ütü ile ütülenmesi tavsiye edilen bu ürünler genellikle keten, ipek, paraşüt kumaş gibi maddelerden elde edilir. Kadınlar ve erkekler tarafından çok sevilen trençkotlar, dört mevsim giyilebilir özellikleri ile hemen her dolapta bulunur.

 

 Trençkot Modelleri

 

Kabanların ve ya diğer giyim ürünlerinde çeşitlilik fazla olsa da trençkotların modelleri birbirine benzerlik gösterir. Genellikle diz kapağının altına kadar uzanan trençkotlar, kruvaze veya düz düğmeli olabilirler. Kimi modellerde bel hizasında bir kemerin bulunduğu modeller, genellikle lacivert, siyah, toprak veya krem tonlarında üretilir. Moda endüstrisi son dönemde uçuk pembe, su yeşili gibi farklı renk tonlarındaki trençkotları piyasaya sürse de genel olarak doğa ile bütünleşen tonlar tüketiciler tarafından tercih edilir.

 

 Astar Sayesinde İç Belli Etmez

 

Trençkotların içerisinde genellikle astar bulunur. Astar sayesinde trençkotu giyen kişinin içi belli olmaz. Bu özelliği sayesinde bazı kişiler tarafından elbise olarak da tercih edilebilir. Nefes alan hafif kumaşları sayesinde kişiyi terletmeyen trençkotlar, tesettürlü kadınlar tarafından da oldukça tercih edilir. Hatları belli etmeyen özel yapısı ve uzun olması sayesinde her kesimden kişinin severek kullandığı trençkotlar, tesettürlü kadınlar için farklı boyutlarda üretilebilir. Tesettürlü kadınlar için genellikle ayak bileği hizasında üretilen trençkotlara ekstra astar da yerleştirilebilir.

 

Su geçirmeyen özelliği sayesinde özellikle yağışın fazla olduğu bahar aylarında tercih edilen trençkotlar, ilk olarak erkekler tarafından kullanılsa da günümüzde kadınların gözdesi haline gelmiş durumda. Birbirinden farklı seçenekleri sayesinde zamansız şıklığı yakalamanıza yardımcı olan trençkot modelleri sayesinde gündüz ve gece şıklığını aynı anda yakalamanız mümkündür.