Tesettür Tunik Davetlerde Nasıl Kombinlenmelidir?

Ä°ncili Uzun Tunik - Vizon - LefzenAkşam yemekleri sık sık ailelerin ve dostları bir araya geldiği toplantılar ve davetlerdir. Klasik olarak siyah bir pantolon üzerine uygun renkte bir tunik ve ayakkabı akşam yemeği kıyafetinin tamamlar. Bu kombin basit gibi görünse de birçok yerde kurtarıcıdır. Ama siz her zaman gideceğiniz mekan veya evin ortamını düşünün, orada kimlerle beraber olacağınızı ölçün. Mevsimsel özellikleri, ev sahibinin beklentilerini, özel anlamı olan bir davet mi gibi birçok soruyu düşünerek giyinmekte fayda bulunmaktadır.

 

Eğer kriterleri düşünmeden hazırlanır ve yola çıkarsanız akşam yemeği arkadaşlarınızı ve çevrenizi rahatsız etme riskiniz vardır. Tunik giydiğiniz kıyafetinizde hala içiniz rahat değilse, çantanızda birkaç kolye, küpe ve farklı eşarp bulundurabilirsiniz. Ayrıca yine yanınızda hırka bulundurmanız bazı durumlarda kurtarıcı olacaktır. Örneğin ani hava soğumalarında veya tunik renk veya deseninin ortama uymadığı durumlarda hırkayı giyerek kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

 

Gideceğiniz ortam muhafazakar bir ortamsa, etkinlikler için de muhafazakar bir şekilde giyinmek ortamı yumuşatacaktır. Zaten tesettür tunik giymenin mantığı da muhafazakar giyinmektir. Ancak siz ne kadar renkli ve şık olmak isterseniz isteyin, ortama göre düşünerek asla provokatif bir şey giymeyin. Risk almadan zarif bir tunik, pantolon ve hırka her zaman yumuşak ve fazla dikkat çekmeyecek kadar da güzel bir seçimdir. Bunun üzerine bir şal almak ortama göre işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Bununla birlikte, çevrenizdekilerle ne kadar yakın olursanız olun tunik altına akşam yemeği için dar pantolon veya kot pantolon giymeyin. Her durumda, kıyafetlerinizin kusursuz temiz, ütülenmiş ve uyumlu olmasına dikkat edin.

 

 Tesettür Tunik Kıyafetleri Tamamlayan Aksesuarlar

 

Kıyafetin bütünlüğünü tamamlayan bir unsur da ayakkabılardır ve ayakkabılar bir aksesuardır. Arkası açık sandaletler, yüksek topuklar, dolgu topuklar ve renk renk diğer uygun modeller kıyafetlerin altında en iyi tamamlayıcıdır. Ayakkabıları birçok tunik kıyafet modeli ile deneyebilirsiniz, dolabınızı ayakkabılarla dolu bir alana çevirmeniz gerekmez. Satın alacağınız ayakkabılarınızı hangi kıyafetlerle giyebileceğinizi düşünerek almanız size hem maddi olarak kazanç sağlayacak, hem de ayakkabı seçimi konusunda zaman kazandıracaktır.

 

Her tesettür giyim dolabında bir tunik olması gerektiği gibi, her kadının kırmızı bir çift ayakkabısının da olması gerekir. Tabii ki kırmızı her kıyafetle giyinilmez, ancak bahar aylarında renkli tunikler ve pantolonlarla oluşturulmuş bir kıyafet bütünlüğünün altında da güzel görünecektir.

 

Bir cevap yazın