Tesettür Giyiminin Son Trend Modelleri

tesettür giyimTesettür giyimde özellikle son dönemde sade bir şıklık göze çarpmaktadır. Kışlık tesettür giyim modellerinde özellikle tarçın tonları genellikle tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra 2018 yılında kontrast renklerin kombin edilmesi de son derece sıklıkla tercih edilen kombin seçenekleri arasında yer almaktadır. Ayrıca tesettür elbise modellerinde ise uzun modeller sıklıkla tercih edilen modeller arasında bulunmaktadır.

 

Tesettür abiyelerde ise ışıltının yanı sıra çiçek ve boncuk süslemeleri son derece dikkat çeken detaylar arasında yer almaktadır. Tesettür kombinlerinde kullanılan eşarplarda ise sıklıkla tercih edilen renkler uçuk tonlara sahip renklerden oluşmaktadır. Özellikle koyu renk bir elbise tercih edilecekse kullanılacak eşarp renginin uçuk tonlarda olması kombine şıklık ve zarafet katmaktadır. Bunun yanı sıra beyaz ve uçuk mavi tonları da sıklıkla tercih edilen renk tonları arasında yer almaktadır. Bu senenin tercih edilen diğer renk tonları ise çoğunlukla mat renklerin kullanıldığı tesettür giyim modelleri olmaktadır.

 

 En Beğenilen Detaylar Arasında Bel İşlemeleri Yer Alıyor

 

Tesettür giyim modasında önemli bir yere sahip olan abiye elbise ve tulumlarda kullanılan dantel detaylar yanında payet ve pul detaylar da tek renkte tasarlanan tesettür abiye elbiselere oldukça hareket katmaktadır. Bu elbiselerle kombin edilen eşarpların yanı sıra ipek şallar da elbise kombinlerine son derece zarif ve şık bir hava katmaktadır. Bu parçalarda çoğunlukla dore, gold, gri ve siyah renkler tercih edilirken kol ve yaka bölümlerinde kullanılan detaylar elbiseye salaş bir görünüm ile birlikte hareketlilik de katmaktadır.

 

 Tesettür Giyim Tercih Edilirken Kadınların Yaptığı En Büyük Hatalar Nelerdir?

 

Tesettür giyim kombin edilirken kişi özellikle kendi stilini yaratmalı ve doğrultuda tercihler yapmalıdır. Kıyafet seçimi yapılırken kullanılacak diğer aksesuar ve parçaların birbiri ile bir bütünlüğünün ve uyumunun olması son derece önemli bir konudur. Özellikle renkler konusunda yapılan hatalar tesettür giyimde son derece dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra vücut hatlarını ortaya çıkaran parçaların tercih edilmesi de yapılan hatalardan bir diğeridir. Bunun dışında iş kıyafetlerinde tercih edilen dikkat çekici renk ve desenlerin kullanılması da yapılan hatalardandır. Özellikle tesettür giyimde şıklık yakalanması isteniyorsa bir biri ile uyumlu tonlarda kıyafet tercihi yapmaya ve şıklığı sadelik ile ön plana çıkarmaya çalışmak gerekmektedir.