Tesettür Giyim üreticilerine Hack Girişimi

Son zamanlarda Çözümü henüz bulunamayan Halk Arasında HELP_DECRYPT Olarak adlandırılan virüs Türkiyede bulunan hacker’lar Tarafından Tesettür Giyim üreticileri Hedef alınarak Tuzaklarına Çekmeye çalışıyorlar.

En kolay ve aktif mail adresleri İşletmeler tarafından kullanıldığını fırsat bilen İllegal bir çete Bir çok tesettür giyim üreticisine Mail atarak ve arayarak Ürünlerinizi Çok beğendik Yurt Dışı pazarlarında pazarlamak istiyoruz Bunun için bize stok bilgileriniz vs lazım diyen hacker’lar mail adresinize Örnek bir xls Stok Dosyası yollayarak Bu dosyayı Kendinize Göre Düzenlenmesi Gerektiğini söyleyerek bu Dosyayı Bilgisayara indirmenizi Sağlıyorlar.

 

Şuan için hiç bir antivürüs Programı Bu zararlı yazılımları Tespit edememkle birlikte hiç bir çözümüde bulunmamaktadır.

Bilgisayarınıza Bulunan Jpeg, xls, pdf, rar, psd, gibi bir çok uzantıyı kitleyerek sizi mağdur etmektedirler Şifrelerin Kırılması İmkansız bir Algoritma ile şifrelenmesi Ve dosyalarınızı kurtarmak için geri Ortalama 1000 $ dan başlayan fiyatlarla Sizden fidye istemektedirler.

 

Tesettür giyim Toptancılarının Böyle Şüpheli durumlarda Tedbirli davranıp Ellerinde bulunan Hazır stok dosyalarını yollamalarını ve Önemli evrak ve dosyaların Bulunduğu bilgisayarlarda Dışarıdan Gelen dosyaları Açmamaları Tavsiye edilir.

 

 

Bir cevap yazın