TESETTÜR GİYİM , FARKLI BİR TARZ VE HİSSEDİŞ!

Günümüzde tesettür giyim tarzı oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmaya başladı.Moda olmanın yanında farklı bir tarz, farklı bir giyim stili şeklini aldı.Renkler ve dokunuşlar oldukça göz alıcı ve dikkat çekici!

Kapalı giyinmenin en modern ve en şık hali olma yolunda her geçen gün daha yeni tasarımlarla ilerlemeye devam ediyor.Renklerin ve tasarımların ahenkli dans etme biçimi kadınları oldukça şık ve zarif bir hale getiriyor.Daha önceleri standart renk ve desenlerde belli kalıplarda olan tesettür kıyafetler, şimdi daha canlı ve geniş kapsamlı.

Her alanda tesettür kıyafetleri bulmanız mümkün.

Tesettür İş Kıyafetleri;  İş ortamında kadınların rahat hareket edebileceği  kıyafetler olmalı.Vücut hatlarının belli olmadığı kıyafetleri tercih etmek gerekli.Bluz ve gömlek üzerine giyilebilecek ve rahat olabilecekler yelekler tercih edilebilir.Dar pantolonlarla alışılmış tunikler ise uzun etekler üzerinde de şık durabilmekte.Uzun hırkalar ,vatkalı ve spor olarak seçenekler sunmakta.Feraceler kapşonlu ve damasklı olanların dışında sade olarak tercih edilebilir.

Tesettür Abiyeler;  Dantel ve parlak kumaşlardan yapılmış şık ve zarif kombinler yanında elbise olarak da abiye tercih etmek mümkün.Bunun yanında oldukça trend olan Hürrem Sultan abiyeleri kına gecelerinin tercih nedeni.Özellikle sünnet düğünlerinde anneyi bir sultan edasıyla göstermesine vesile bir tercih.

Tesettür Spor Kıyafetler;  Kot pantolonlarla kombine edilmiş gömlek,tişört hırka, yelek , tunik ve daha bir çok çeşit mevcut.

Tesettür Nişanlık ve Gelinlikler; Son zamanlarda zengin bir çeşitliliğe sahip gelinlik modelleri  çok fazla alternatif sunmakta.Taşlarla süslenmiş hazır türbanlar, Osmanlı motiflerinin hakim olduğu , pırıltılı taşlarla süslenmiş modeller de oldukça gözalıcı. Bel kısmına kadar dar inen kloş gelinlik modelleri de oldukça şık ve zarif.

Tesettür Mayolar; Artık deniz ve kumsal  kapalı bayanlar için kabus olmaktan çıktı.Rahatça denize girebileceğiniz bir çok renk ve tasarıma sahip çeşitleri bulunmakta.Kapalı ve yarı kapalı mayolar olarak tercih edilebilir.Ya da üstü tunik altı tayt şeklinde olanları da mevcut.

Tesettür giyimde en önemli ayrıntılardan en önemlisi de tabi ki eşarp ve şallar, Rengarenk ve masalsı bir şıklıkta birbirinden farklı ve desene sahip oldukça geniş bir tercih alanına sahip.Her geçen gün yeni koleksiyonlarla farklı tercihler yaratılıyor.

Bunların yanında oldukça geniş bir alana sahip kıyafet çeşitleri mevcut.Bunlardan en rahat olanları da tesettür eşofmanlar.Özgün, zarif ve rahat modelleriyle ilgi çekmekteler.

Tesettür hamile kıyafetleri de normal zamanlarda giyebileceğiniz tarzda tasarlanmış oldukça rahat modeller.

Kabanlar ve mantolar tesettürlü kadınların kış günlerinde hem rahatlığını hem de korunmasını sağlama açısından çok farklı trendlerde geniş bir tercih alanına sahip modellerle tasarlanmış.Kapitone kabanlar, kaz tüylü montlar, kaşe mantolar ve daha bir çok model.

Takılar, aksesuarlar tesettürlü bayanların vazgeçemediklerinden;  oldukça farklı kıyafetler üzerinde ekstra şıklık yaratacak tasarımlarla tercih edilebilir.

Artık her zaman her yerde rahat ve şık olabilen kadınlar; tesettür kıyafetleri  istedikleri ve düşündükleri şekilde kombine  edebilmekte , kendilerine has bir tarz da yaratabilmektedir.

Farklı kombinler yaparak daha hoş ve şık bir görünüşe sahip kadınlar, bu akımı oldukça iyi taşıdıklarını göstermektedirler.

Her renk ve ölçülerde tesettür kıyafetleri bulmanız artık çok kolay.Tercih etmek size kalmış.Trend olarak oldukça üst sınırda üretim yapılmakta ve kısıtlayıcı bir moda anlayışına sahip değil. Birbirine uyumlu ve olabildiğince geniş bir moda.

Bir cevap yazın