Tesettür Gece Kıyafeti

Öncelikle kendime Merhaba Diyorum ( Ben Blogger Küboş ) Artık Zarif tesettür blogunda yazmaya başladım.

Evet asıl konumuza geçelim Her bayanın günümüz şartlarında en büyük sıkıntılarından birisi tesettür gece kıyafetleri düğün kıyafetleri organizasyon vb özel günlerde özel görünmek istiyoruz bu artık dna mızda sabit.

Geçenlerde katılacağım bir Hijab Fashion Defilesinde Ne giysem ne giysem diye düşünür oldum günler öncesinden, Artık piyasayı çözmüş bir KÜBOŞ olarakta dükkan dükkan dolaşıp aradığım ürünü bulamıyacağımı biliyordum.

Tek çarem internet üzerinden almaktı bir çok site gezdim neden gezdin niye girip birinden almadın derseniz söylüyeyip : )

Benim abiyem özel olmalıydı giydiğimde he tamam bu diyebilmeliydim ama o kadar araştırmama rağmen tarzım bir ürün bulmak saatler ilerledikçe zorlaşmıştı. Sebebi çok basit hep aynı ürünler bir çok modacı bu konuda kendini geliştiremedi ve modacıyım diye ortalarda geziyor.

Yani bana çaput lazım değildi , Tesettürlü bir bayan olarak en zor durumlardan biri kıyafet sıkıntısıdır.

Açık bir bayan olsa idim bir jean bir tişört işi bitirebilirdim, ama tesettür ne zordur ne zordur sadece tesettürlü bayanlar bunun zorluğunu bilir.

 

Ayakkabısı ayrı dert eteği ayrı dert gömleği,eşarpı bonesi derken uzadıkça uzuyor en son pardesu,veya tunik ,kap ,kaban artık ne bulursak en güzel olmalıyız daha güzel olmalıyız derken asıl konumuzdan çıkmadan daha ilk blogumda : )

 

Zarif Tesettür gözüme çarptı, ismide cezbetmedi değil hani dedim acaba falan filan oldum neyse https://www.zariftesettur.com/abiye kategorisine girdim aman tanrım dedim ya işte bu sıradanlaşmış modaya aykırı çok özel tasarımlar hepsi çok güzel emek verilmiş tarzımı nasıl bulacaktım bu kadar güzel ürünler arasında şimdi derdim buydu.

Kafama koydum Ben zarif tesettür’den alışveriş yapacaktım ama hangisini alacaktım hepsi çok güzel müşteri hizmetleri ile yaptığım telefon görüşmesinde benimle ilgilenen arkadaş hiç bıkmadı benden hatta öyleki bugün burda yazıyor isem gerçekten ben bu oluşumun içinde olmak istediğim için olabilirmi ? olur olur : )

 

Evet beden ölçülerimi bildiğim için tam bedenimi sipariş verdim ürünüm geldi ve dedimki Küboş hayatımda verdiğim kararların doğruluğunu yasadığım zaman o sonuç insanı bu kadarmı mutlu eder

ceketli-nur-abiye ceketli-tesettur-abiyeCeket detaylı abiye yanlardan inen varak detayı ve ön tarafta bulunan el işlemesi kemer detaylı taş ve yanında verdikleri şal : ) hediyeyi severim ben buydum Davete gittiğimde ne kadar mütavazi ne kadar zarif göründüğümü biliyordum.

Neyse ben bu konumu burda sonlandırayım malum çok geveze olduğumu için hiç susmuyacağım hiç sonu gelmiyecek gibi birşey oldu.

Hoşca kalın

KÜBOŞ

 

Bir cevap yazın