Tesettür abiye ve tesettür elbise arasındaki farklar

fistolu-lila-tesettur-elbise-4Tesettür abiye ve  tesettür elbise arasındaki farklar

Hayatımızda büyük bir yere sahiptir giyim kuşam. Kullandığımız modeller, sevdiğimiz kumaşlar, bizlerin zevklerini yansıtan en özenli unsurlardır. Bizleri her daim birbirinden özel görüntüye kavuşturacak tasarımlar her sezon yenilenerek karşımıza çıkmaktadır.

Sürekli değişim gösteren moda akımları, yıla damgasını vuran trendler, eski sezona göre bir hayli farklılık göstermektedir. Modellerin kesim tarzlarında, çizgilerinde oluşan değişimler kadar aynı zamanda renkler ve kumaşların desenleri de birbirinden farklılık göstermektedir.

Her sezon, akıl almaz tasarımlar hayatımıza giriş yapmakta ve bizlerin dış görüntüsünü değiştirmesi söz konusudur. Yıla damgasını vuran her ne varsa moda konusunda hepsini bir bir mağaza vitrinlerinde rastlamak mümkün.

Tesettür giyim dünyasında da moda akımı bu şekilde devam etmektedir. Her bayan özeldir ve özel olmayı hak eder diye yıla damgasını vuran trendler tesettür giyim ürünleri üzerinde de hak ettiği yeri almaktadır.

 

hayal-tesettur-abiye-lacivert-4tesettür abiye

Özellikle tesettür abiye modelleri, son dönemlerde seçim alternatifleri olarak farklılık göstermeye başlamış durumdadır. Tesettür abiye modellerinde kullanılan kumaş türleri her sezon farklılık oluşturmakta ve sayı olarak eski sezona göre artış göstermektedir. Birbirinden özel kumaşlar ile tasarlanan modelleri, özellikle düğün, dernek ve diğer özel cemiyetlerde tesettürlü hanımların kullanımına sunulmaktadır.

Eşsiz tasarımların yer aldığı tesettür abiye koleksiyonlarında çok ünlü moda tasarımcılarının imzaları bulunmaktadır. Tesettürlü hanımlarında şık bir görüntüye sahip olmasını sağlayan bunu yaparken, İslami kuraların dışına çıkmamaya özen gösteren tasarımcılar, en çok tercih edilen markalar haline gelmiş durumdadır. Her koleksiyonda göze çarpan birbirinden özel detay bulunmaktadır. En çok tercih edilen tesettür abiye renkleri genel olarak kırmızı, siyahi haki yeşili, saks mavisi ve krem renkleri olmaktadır.

Sizlerde tesettür abiye şıklığınızı arttırmak adına yıla damgasını b-vuran tüm modellere göz atarak kendi zevkleriniz doğrultusunda özel seçimlerde bulunabilirsiniz. Farklı kumaş türleri ile her daim bambaşka bir kişiye dönüşmek için sizlerde popüler tesettür abiye elbise modellerinden yana tercihlerde bulunabilişsiniz. Tesettür abiye modelleri sadece özel gün, gece ve kutlamalarda kullanılmaktadır bunun dışında dost ve akrabalarımızın cemiyetlerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tesettür abiye modellerine bakıldığında daha fazla kullanım alanına sahip olan tesettür elbise modelleri, kolaylıkla çok çeşitli ortamlarda kullanılabilmektedir. Hem günlük hayatımızın bir parçası olarak sokaklarda, hem de iş ortamlarımızda işimize uygun bir duruş için rahatlıkla tesettür elbise modellerini tercih edebilişiz. Yine tesettür abiye modelleri gibi tesettür elbise modelleri de özel gün ve geceler de kullanılabilmektedir. Kumaş yapısı olarak abiyeler kadar şaşalı olmasa da ölçüsünde ve gayet şık duran modeller mevcuttur.

Tesettür elbise kullanımı gitgide yaygın kullanım halini almaktadır.  Tek parçadan oluşan ve rahat kulanım imkanı sağlayan elbise modelleri, pantolon modellerine göre daha fazla tercih edilmektedir. İslam’ın gerekliliklerine uyum tesettür elbise modelleri ayaklara kadar uzanan etek boyuna sahiptir. Vücuda yapışmayan ve vücudun hatlarını belli etmeyen tesettür elbiseler en çok tercih edilen tesettür giyim ürünleridir.

feza-elbise-murdum-mevra-3Tesettür Elbise

Tesettür elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında ise elbisenin kumaş yapısı olmalıdır. Özellikle yaz aylarına uygun kumaşlardan tasarlana pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra tüm güz üzerinizde taşıyacağınız tesettür elbiseniz içinizi belli etmeyecek özelliklerden oluşmalıdır. ancak bu şekilde İslam’a uygun bir giyim türü olabilir. Yine vücut hatlarına uygun ve içerisinde kolay bir şekilde hareket etmenizi sağlayacak türden olmalıdır. Tesettür elbise modelleri, her sezon yılın moda kumaşları kullanılarak tasarlanmaktadır.

Tesettür elbise kumaşlarında göze çarpan detaylara bakıldığında genel olarak çiçekli kumaşlar ön plana çıkmaktadır. Elbiseler üzerinde düz ve katsız kesimler mevcut. Ön tarafta var olan piliseler ve göğüs kısmında yer alan düğmeler elbise modellerine ayrı bir hava kazandırmış durumdadır. Tesettür abiye modelleri ile tesettür elbise modelleri arasındaki en büyük fark tasarımında kullanılan kumaş türleri olmaktadır. Tesettür abiye modellerinin tasarım şeklide tesettür elbiselere göre bir hayli abartılıdır diyebiliriz.

Bir cevap yazın