Sünnet Annelerinin Kıyafetlerinde Beyaz Modeller Öncelikte !

Yaz mevsimini yaşadığımız şu günlerde; tatil ve seyahatler nedeniyle oldukça renkli bir dönem. Ve bu arada sezon sonuna yakın artık Sünnet Düğünleri telaşı başlayacak. Ve anneler bu telaşın içinde, en önemli yere sahip olacaklar.

Tüm alışverişlerin odak noktası olmaları onları belli bir yoğun trafik içine atacak. Sünnet çocuğunun kıyafetleri, davet listesi, davet sunumları, akrabaların hazırlanması davetin nasıl olacağı, yemekli ve bir salonda olacaksa ikramların neler olacağı ve bunun gibi bir sürü ayrıntı. Bu yoğun tempo içerisinde kesinlikle kendilerini unuturlar sanmayın.

Öncelikle ‘Oğlumun sünnetin de ne giyeceğim?’ soruları sürekli kafa kurcalayacak zihinlerinde. Araştırmalar ve vitrinlere günler hatta aylar öncesinden başlar. Sonuçta oğlunun  erkekliğe adım atmada ilk ve önemli günü. Şık olmalı ki  davetililere mahcup olmasın ya da dedikodulara izin vermesin.

Tesettürlü bayanlar bu konuda çok daha hassas hem şık olmalı hem de sade olmalı diye düşünürler. Gözalıcı değil şık olmak isterler. Genelde sünnet düğünlerinde bayanlar beyaz rengi tercih ederler. Düğün ya da nişan gibi davetlerde olduğu gibi göz alıcı renkler tercih edilmez.

Sünnet annelerinin beyaz giyme nedeni asil bir rengi taşımak istemeleri ve de evlendiklerinde beyaz gelinlik giydikleri için oğullarının sünnet düğününü de kendi düğünleri gibi düşünerek hareket etmek isterler.

Beyaz renk saflığın ve yalın olmanın önemini vurgular. Ve tesettür giyim tarzını giymek isteyen anneler sadeleğin onu daha çok taşıyacağını düşündüğünden bu renk favorisi olur. Ama beyaza yakın krem ve açık kahve tonları, bordo ya da siyah kıyafetleri seçen sünnet anneleri de vardır . Ama çoğunlukla beyaz önde yeralmaktadır.

Peki bu kıyatler beyaz renk olacak da model konusun da neler olacak? İşte tesettür sünnet anneleri kıyafetlerinde oldukça farklı kombinler yaratabilecek ve bunun yanında abiye olarak seçilebilecek çok fazla trend var.

 

ceketli-nur-abiye

Ceketli Nur abiye

Ama çok fazla dikkat çekmeyen şıklığı taşıyabileceği ve önceliğin oğlunda olmasını istediği bir davet ister.

Sünnet anneleri abiye modellerde beyaz renk tayt üzerine payetler işlenmiş bir tunik, ayakkabı olarak da beyaz stiletto,  savarozki taşlarla işlenmiş  beyaz bir türban, elde ise bir cüzdan ile  sade ve şık bir kombin olabilir. Bunun yanında uzun abiye modeller, sünnet annelerinin biraz daha gösterişli olmasını sevenler için seçilebilecek modellerinden,  yarasa kollu ya da plili, belden kiloş olanları  tesettüre ayrı bir hava katmaktadır.

Dantel işlemeli dar ve biraz vücuda oturan tesettür sünnet annesi abiye modelleri ise biraz daha cesur anneler için hazırlanmış ama üzerine bir şalla bu ayrıntılar kapatılabilir nitelikte.

Yoğun taşlarla süslenmiş ağır abiye modelleri ise oldukça göz alıcı ve davette bakışları toplama adına garanti oluştururucu. Bir yandan taşların pırıltısı bir yandan da annenin hoş ve güzel görüntüsü.

Bu abiye kıyafetlerin kombine edilmesin de sünnet annesinin zevkleri bu şekilde ön plana çıkıyor. Kombinleri  oluşturuken, aksesuarlar da çok fazla önem taşıyor. Şık bir eşarp da olabilir, taşlarla süslenmiş prıltılı bir türban da.

Gecenin geç saatlerin de omuzlarınıza atacağınız şık ve sade bir şal hem sizi koruyacak hem de rahat etmenizi sağlayacak.

Ayakkabıları kombine eklerken uzun bir gece olacağını düşünürek tercihlerde bulunmalısınız Ama bazı tesettürlü hanımlar, topuklu ayakkabılarla oldukça rahat. Tabi bu herkes için geçerli değil . Bir ayrıntıyı unutmamak lazım pantolonlu abiye kombinleri seçenler, rahat babet yada düşük ökçeli topuklu ayakkabıları tercih edebilirler. Uzun abiyeler de ise bu hoş olmaz.

 

 

Bir cevap yazın