Pardesünün Modaya Uygunluğu

tesettür pardesüHerkesin rahatlıkla kullandığı, tesettür modalarında en çok tercih edilen ürünlerindendir. Omuzlardan ayaklara kadar uzanan bir giysidir. Yaz aylarına özel modeller üretilmiş olup elbise üzerine rahatlıkla giyilir. Özellikle tercih eden tesettürlü bayanlar için ideal bir giysidir. Her rengi bulunmakla birlikte geniş bir kitleye de hakim olmaya devam ediyor. Yaz aylarında tesettür pardesü içerisine giyilen ince kıyafetlerin kombini için tamamlayıcı bir görev içerisindedir. Kış aylarında ise kazakların ya da hırkaların uyumuyla bütünleşir. Yaklaşık olarak üç çeşit üretilir. Kış aylarında tercih edilen pardesüler kaşe ve keçe türlerinde olur. Yazlık pardesüler için genellikle ince kumaş türleri tercih ediliyor. Ayrıca günlük hayatta kullanılan kot ve deri parçalarından pardesü çeşitleri de üretilebiliyor. Hangi mevsimde kullanılacağına dikkat edilerek, çeşitli pardesüler edinilebilir. Uzun ömürlü olmaları için kumaşlarına dikkat edilmelidir.

 

 Pardesünün Vücut Üzerindeki Hataları

 

Yaşantımızda birçok pardesü üretiliyor. Fazlaca üretilen bu pardesüler için, dikkat edilmesi gereken durumlar ortaya çıkıyor. Alınmak istenen pardesünün vücuda tam olarak oturmaması gerekir. Vücut hatalarını gizlemesini sağlayan modeller alınabilir. Çok dar ya da çok bol şekilde alınmaması gereklidir. Giyecek kişinin rahatlığı oldukça önemli etkenlerden bir tanesidir. Kaliteli kumaştan üretilen ve kalitesiz kumaştan üretilen pardesü üzerinde çok fark vardır. Kaliteli pardesü senelerce kullanıma uygundur. Alınırken dikkat edilmesi gereken detaylardan bir tanesi de kaliteli kumaştan yapılmasıdır. Kumaş türü kalite açısından sınırlı olan pardesüler, kişinin vücuduna tam oturmaz. Görüntü olarak hoş karşılanmayabilir ve de kullanışsız görünmektedir. Bu pardösülerdeki en büyük hata kalıplarındaki hatalardır. Bu hataları gidermek için, deneyerek alınması daha uygundur. Kişinin üzerine tam uyumlu olan pardesüler tercih edilmelidir.

 

 Pardesü Temizliği Ve Etiketi

 

Öncelikle pardesü temizliği oldukça önemlidir. Yıkanacak olan ürünün etiket kısmına dikkat edilmelidir. Pardösülerin çoğunun etiketinde kuru temizleme ile temizlenmelidir yazısı yazmaktadır. Bu pardesüler evlerdeki çamaşır makinası ile yıkanmaya uygun değildir. Çamaşır makinasıyla yıkandığı zaman pardesünün kumaşının bozulduğu ve çekme yaptığı görülür. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Pardösülerin uzun ömürlü olması için kuru temizleme yoluyla temizlenmesi en sağlıklı yöntemdir.