Okul Mezuniyeti İçin Tesettürlü Elbise Nasıl Olmalı?

Okul mezuniyetleri artık tüm senenin yorgunluğunu atabilmek ve yeni hayata yepyeni bir adım atabilmek için düzenlenen eğlence programlarıdır. Hem lise hem de üniversite çağında düzenlenmekte olan okul mezuniyeti için tesettürlü elbise nasıl olmalı tarzında sorular ise tesettürlü bayanların aklında yer edinmektedir.  Tesettürlü kızlar elbiseleri seçerken tesettüre tam anlamıyla uygun olup olmadığına dikkat etmelidirler. Sonrasında elbiselerin uzunluğu, kullanılan renk ve tasarımlar da dikkat edilmesi gereken durumlar içerisinde yer alıyor. Bu nedenle mezuniyet için seçilecek olan tesettürlü elbiselerde abartı tasarımlara yer verilmemelidir.

Her zaman sadelikten ve şıklıktan yana tercih yapılmalıdır. Yaşınızdan büyük elbiselere yer vermemelisiniz. Aksi takdirde yaşınız çok büyük görünecek ve mezuniyet geceniz arkadaşlarınıza göre daha estetiksiz olarak geçecektir. Seçilen elbise renklerinde siyah, lacivert, tozpembe ve pudra gibi renklere yer verilmeli ve daha klasik abiyeler tercih edilmelidir. Pulların, taşların ve işlemelerin olduğu abiye elbiselerden uzak durulmalıdır. Etekleri yerlere sürünen abiyelerden ve kol kısımları çok bol olan kesimli abiyelerden de uzak durulması gerekiyor.

Okul Mezuniyeti İçin Her Zaman Sadelik Ön Plana Çıkmalıdır

Özellikle de tesettürlü olan kızlar için okul mezuniyetinde abartıdan uzak kalınması öneriliyor. Yaşa uygun, boya ve kiloya uygun elbiseler de tercih edildiğinde okul mezuniyeti için tam anlamıyla hazır hale geliniyor. Seçilen renklerde abartıya ve sıra dışı renklere yer verilmemelidir. Elbiselerin kesimlerinde abartı biçimlere yer verilmemelidir. Eteklerin kesimlerinde kabarık modellere yer verilmemelidir. Çok dar olan ve balık tarzında elbiselere de yer verilmemelidir. Okul mezuniyeti için tesettürlü olan en uygun elbise modelleri her zaman belden oturan ya da göğüsten aşağıya pileli olarak inen modellerdir.

Bir cevap yazın