Nişan İçin Tesettür Abiye Seçimi Nasıl Yapılır

En özel ve değerli günlerden biri olan nişan veya söz günlerinde gelin adaylarının günler öncesinde kıyafet telaşı başlar. Günün önemine en uygun kıyafet seçimi haftalar hatta bazen aylar öncesinden belirlenebilir. Bu özel gün için çeşitli tarzlarda abiyeler üretilmektedir. Abiye üzerinde yapılan işlemelere göre fiyatı da artmaktadır. El dikimi olan abiyelerin süslerinde el işçiliği çok kullanılır. Makine üretimi olmayan bu elbiselerin de fiyatları değişebilmektedir. Nişan için tesettür abiye seçimi nasıl yapılır sorusuna ise net bir cevap bulunmamaktadır. Abiyeyi giyecek kişinin zevk ve beğenisine göre istediği türden abiyeyi giyebilir. Tabii bu noktada tesettürün kurallarına aykırı olmayacak seçimler yapması gerekmektedir.

Nişan İçin Tesettür Abiye Seçimi Nasıl Yapılır?

Tesettür kurallarının dışına çıkmadan ürettiği özel koleksiyon abiye modelleri satışını yapan markalardan satın alabilirsiniz. Şık olmanın yanı sıra kıyafetin içinde de rahat olmalısınız. Rahat hareket etmenizi engelleyen dar kesim abiye modellerinden uzak durmalısınız. Hareketi önlediği gibi tesettüre de yakışmayan görüntüsüyle hoş bir görünüm elde edemeyebilirsiniz. Mevlana model nişan için abiyelerle daha şık ve modern bir görüntü yakalayabilirsiniz. Son yıllarda trend olan Mevlana modeli tesettür kıyafet tasarımlarında sıklıkla kullanılıyor.

Nişan gününde giyeceğiniz elbise için profesyonel yardım da alabilirsiniz. Tesettür stil danışmanları size en uygun abiye modelini seçecektir. Abiyenize uygun olarak eşarp veya şal kullanabilirsiniz. Yeni trend olan drapeli şallarla daha şık bir kombin elde edebilirsiniz. Nişan için tesettür abiye seçimi nasıl olmalıdır sorusu değişkenlik gösterse de bu günde gelin adayları en şık elbiseleri seçerken gösterişli modellerinden tercih etmezlerse daha soft durabilirler. Yoğun işlemeli nişanlıklar gelinin makyajıyla birlikte renk karmaşasına dönüşmemesi için sade nişan modelleriyle de şık olabilirsiniz.

 

Kaynak link : zariftesettur.com

Bir cevap yazın