Nikah İçin Kapalı Giyim Nasıl Seçilmelidir?

Nikah için kapalı giyim nasıl seçilmelidir, sorusu pek çok gelin adayının düğününe yakın cevap aradığı sorulardan birisidir.  Nikâh son derece önemli bir eylemdir ve bu özel an gerçekleşirken giyilmesi gereken giysiler de son derece önem taşımaktadır. Nikâh için kapalı olarak seçilmesi gereken giyim kombinleri içerisinde bej, krem, beyaz, kırık beyaz, kar beyazı ve gümüş tonları yer almalıdır. Tesettürlü nikâh kıyafetleri beyazın en açık tonlarının aksine daha koyu tonları içermelidir. Kullanılan çanta ve ayakkabılar da kıyafetlerin aynı renk tonlarından oluşmalıdır. Böylece kombin bir bütün halde kendini gösterir.

Nikâhta gelin adayları son derece saf, beyazlar içinde ve doğal olarak kendini göstermelidir. Tesettürlü olan bayanların nikâh için seçmesi gereken kıyafetler gelinliklerin aksine daha az kabarık ve daha sade olmalıdır. İşlemeleri, tasarımları ve desenleri dikkat çekmemelidir. Son derece sade ve ışıltılı olmalıdır. Loş ve pot ışıklar altında parlamak yerine daha mat ve daha somut tonlarıyla dikkat çekmelidir. Yapılan türban modelleri ve makyaj da ağır tonları içermemelidir. Böylece gelinlerin gelin olduğu belli olacaktır.

Nikâh İçin Tesettürlü Giyim Abiyeleri Nasıl Olur?

Nikâh için tesettürlü yani kapalı olarak seçilmesi gereken kıyafetler arasında genellikle takım yer almalıdır. Daha sade ve daha muazzam olarak giyilen takımlar ceket ve diz altı etekten oluşur. Ancak abiye giymek isteyenler için seçilmesi gereken modeller uzun etekli ve dalgalı olmalıdır. Göğüs kısımlarında işlemeler ve taşlı görünümler yer alabilir. Etekleri ise parlak ve simli olabilir. Bu modeller renkli çiçekler ve taçlar ile süslenebilir. Kullanılan çanta ve ayakkabılar da elbiselerin kapatmayacağı şekilde kombin edilebilir. Böylece nikâhın en dikkat çeken gelini sizler olabilirsiniz.

Bir cevap yazın