Her Anın Kurtarıcısı Trençkotlar İle Tanışın

 trençkot modelleriKökeni 20. yüzyıla dayanan trençkotlar ilk olarak erkekler tarafından kullanılıyordu. Hafif olmaları kişiyi kalın ve ağır paltolardan kurtarırken hava geçirmez özelliği de her mevsim kullanılabilmesine olanak tanıdı. Üstün özelliklerinin yanı sıra kullanan kişinin daha zarif ve estetik görünmesini sağlayan trençkotlar, zaman içerisinde kadınlar tarafından da kullanılmaya başladı.

 

 Hem Spor Hem Şık

 

Hangi tarzda olunursa olunsun, giyilen giysinin havasını bir anda değiştiren trençkotlar, genellikle diz kapağı hizasında üretilirler. Çoğunlukla desensiz ve düz renkli olan trençkot modelleri, bel hizasından oturtulan bir kemer aracılığıyla zarif bir dokunuş katar. Trençkotlar genellikle toprak tonları, lacivert, siyah gibi renklerde üretilir. Bu sayede iç giysiniz hangi renkte olursa olsun rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günümüzde pudra, bebek mavisi, uçuk sarı gibi soft renkler üzerinden üretimi yapılan modeller olsa da ana renkler her zaman daha fazla tercih edilir.

 

 Trençkotun Avantajları

 

Trençkotun klasik montlara göre birçok avantajı vardır. Bu avantajların başında hafif olması gelir. Hafifliği sayesinde alışveriş yaparken veya seyahate çıkarken sizi yormayan trençkotlar, kullanmak istemediğiniz anlarda elde kolayca taşınabilir özelliktedir. Trençkotun bir diğer üstün özelliği ise hava geçişini engellemesidir. Bu sayede dışarıdan gelen soğuk hava içeri girmez, vücut ısınızın düşmesi engellenir. Hava geçirmezliğinin yanı sıra su geçirmez de olan trençkotlar özellikle bahar aylarında sıkça kullanılır.

 

Ergonomik olduğu kadar estetik duruşuyla da göz dolduran trençkotların kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Bir abiyenin üzerine de bir taytın üzerine de rahatlıkla giyebileceğiniz trençkot, sizi dış hava koşullarından korumasının yanı sıra estetik bir görünüme kavuşmanızı sağlarlar.

 

 Her Bütçeye Uygun

 

Trençkotların büyük bölümü ülkemizde üretildiği için yüksek oranda uygun bütçelidirler. Özel bir markanın sınırlı sayıda üretilen bir ürünü olmadıkça her bütçeye uygun bir trençkot bulmanız mümkündür. İnternet üzerinden ticaret yapan web siteleri üzerinden fiyat karşılaştırması yapabilir ve bütçeniz için uygun olan trençkota sahip olabilirsiniz. Herkesin sahip olabileceği trençkotlar, her anın kurtarıcısı olarak giysi dolaplarının baş köşesindeki yerlerini alırlar. Pamuklu kumaş, saten kumaş, keten, polyester gibi farklı kumaş türlerinden üretilebilen trençkotlar oldukça kullanışlıdır.